Salon Kosmetyczny

Twoje piękno w Twoich dłoniach!

Złuszczanie

     Zabiegi złuszczania polegają na usuwaniu martwego naskórka. Stosuje się je zarówno na skórę z widocznymi pozostałościami trądziku lub inny dermatologicznych problemów jak i na zdrową skórę twarzy w celu jej odświeżenia.

     Skóra twarzy narażona na działanie czynników zewnętrznych, wymaga naszej szczególnej troski. Wszelkie niedoskonałości są wynikiem wewnętrznych problemów skórnych z którymi organizm nie potrafi poradzić sobie samodzielnie. Złuszczanie pomaga zlikwidować zewnętrzną warstwę, martwych komórek dzięki czemu skóra znów zaczyna wyglądać piękniej. W przypadku gdy niedoskonałości skórne, swe źródło mają w głębszej warstwie skóry właściwej, zabieg należy wykonać ze szczególną dokładnością przy użyciu odpowiednich preparatów w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

     Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, poprawia się jej koloryt, a niedoskonałości zostają zlikwidowane.

Złuszczanie kwasami AHA-BHA-AKA

Kwas Glikolowy - jego nie podważalną cechą jest to że poprawia kondycję skóry w każdym wieku. Skóra sucha staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka i świetlista. Tłusta rozszerzonymi porami często bliznami nabiera delikatności i jasnego kolor. Kwas glikolowy jest dostępny w różnych stężeniach. Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daję to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zabrudzenia i oczekiwanego efektu. Wielokrotne zastosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego.
     Przy długotrwałym zastosowaniu (6 mies. i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skory. Równolegle obserwuję się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do spłycenia się zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry.

Wskazania do zabiegu: przebarwienia, hiper pigmentacja wywołane różnymi czynnikami (przebarwienia naskórkowe, pozapalne, na podłożu zmian trądzikowych, ciąża, okres menopauzy).

Efekt działania zabiegu: regulacja syntezy melaniny, eliminacja zmian pigmentacyjnych, rozjaśnienie i wzmocnienie skóry. Poprawa elastyczności i napięcia skóry.

Skóra tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona, z nadczynnością gruczołów łojowych

Efekt działania zabiegu: rozpuszczenie nadmiaru tłuszczu i wydzieliny łojowej. Zwężenie porów skórnych. Usunięcie zaskórników. Złuszczenie skóry, regeneracja, nawilżenie skóry. Uzyskanie zdrowego kolorytu, wygładzenie nierówności skórnych.

Skóra z drobnymi bliznami, z rozstępami.

Efekt działania zabiegu: rozjaśnienie blizn, zmniejszenie ich widoczności

Skóra dojrzała, starzejąca się, sucha szorstka, ze zmarszczkami

Efekt działania zabiegu: redukcja pojawiających się linii i zmarszczek, rozjaśnieni i wzmocnienie skóry. Poprawienie elastyczności i napięcia. Skóra twarzy i szyi staje się bardziej miękka, gładsza i delikatniejsza.

Skóra normalna, pozbawiona żywotności, z pierwszymi objawami starzenia

Efekt działania zabiegu: zmniejszenie oznaki suchej skóry, uzyskanie gładszej faktury, młodszego i promiennego wyglądu.

Skóra sucha i delikatna

Efekt działania zabiegu: przywrócenie naturalnego bilansu wilgotności, zwalczenie suchości, zwiotczenia skóry. Wzmocnieni mechanizmów obronnych i ochronnych skóry

Peeling migdałowy – jest zabiegiem odmładzająco – regenerującym. Przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy i ciała, również tej delikatnej. Doskonały dla osób dbający o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną opaleniznę. Jest jedynym w swoim rodzaju peelingiem na bazie kwasu migdałowego. Umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, a w szczególności w okresie letnim bez ryzyka wystąpienia przebarwień. Peeling może być stosowany bez ograniczeń. Może być wykonany u osób opalających się na słońcu i w solarium.

Peeling kwasem pirogronowym - kwas pirogronowy jest obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet). Rozjaśnia i zwiększa świetlistość skóry. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej oraz przeciwzaskórnikowe. Stymuluje powstawanie kolagenu i ponownie modeluje skórę. Penetruje szybko i dociera w czasie niecałej minuty do warstwy brodawkowatej, powodując delikatny rumień porównywalny do tego po peelingu kwasem glikolowym. Kwas pirogronowy nie wywołuje dyskomfortowych defektów estetycznych. Przez pierwszy tydzień zaleca się unikania nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowanie po zabiegu kremu z filtrem ochronnym.

Wskazaniami do peelingu pirogronowego są:

• trądzik w fazie aktywnej,

• trądzik różowaty,

• blizny potrądzikowe,

• zaczerwienienie skóry u osób z policystemią,

• kuperoza(popękane naczynka),

• łojotokowe zapalenie skóry,

• blizny przerosłe,

• przebarwienia pozapalne i potrądzikowe,

• fotostarzenie

© Copyright by 2013 www.kosmetyka-arkady.pl  Wszystkie prawa zastrzeżone!