Salon Kosmetyczny

Twoje piękno w Twoich dłoniach!

Depilacja

     DEPILACJA WOSKIEM - jest to często wybierany zabieg przez kobiety pragnące pozbyć się nadmiernego owłosienia w sposób efektywny i długotrwały. Depilację za pomocą wosku kremowego można stosować na różne partie ciała w tym na wrażliwą skórę twarzy. Efekt depilacji utrzymuje się przez ok. 3-4 tygodnie dając poczucie komfortu poprzez skórę gładką i delikatną w dotyku.

Przygotowanie do zabiegu - pamiętać należy aby włoski na partii ciała która poddana ma być depilacji, posiadały odpowiednią długość ok 6 mm na kończynach, 8-10 mm w okolicach bikini a na twarzy ok 3 mm. Włoski o zbyt małej długości uniemożliwiają depilację – zbyt długie zwiększają dyskomfort podczas wykonywania zabiegu. Dodatkowo pamiętać należy o wykonywaniu zalecanych zabiegów peelingu między depilacjami, co zapobiega wrastaniu włosków i w konsekwencji powstawaniu stanów zapalnych.

Przebieg zabiegu - depilacja woskiem poprzedzona jest oczyszczeniem skóry i nałożeniem specjalnych preparatów służących lepszemu przyleganiu nakładanego wosku. Do zabiegu wykorzystujemy jednorazowy aplikator z rolką. Proces zrywania flizelinowego paska z woskiem może być bolesny, lecz nałożone po zabiegu nawilżające preparaty działają kojąco. Ich funkcją jest również zapobieganie wrastaniu włosków oraz tworzeniu się stanów zapalnych.

© Copyright by 2013 www.kosmetyka-arkady.pl  Wszystkie prawa zastrzeżone!